Roadster

Roadster – typ nadwozia samochodu osobowego, mający na przestrzeni dziejów motoryzacyjnych kilka znaczeń:W początkach XX wieku w USA określał silniejsze modele samochodów, pozbawione dachu i wyposażone w tzw. siedzenie teściowej. Modele te były następcami, a niekiedy rówieśnikami runaboutów.
Obecnie terminem tym określa się dwumiejscowe auta o sportowym charakterze, bez stałego dachu. Współczesnego roadstera poznać można po tym, że jego dach przypinany jest do karoserii, a więc nie jest integralną częścią nadwozia.
Inna definicja mówi, że samochód typu Roadster ma 3 charakterystyczne cechy:składany dach
dwa miejsca
napęd wyłącznie na tylną oś


Roadster – typ nadwozia samochodu osobowego, mający na przestrzeni dziejów motoryzacyjnych kilka znaczeń:W początkach XX wieku w USA określał silniejsze modele samochodów, pozbawione dachu i wyposażone w tzw. siedzenie teściowej. Modele te były następcami, a niekiedy rówieśnikami runaboutów. Obecnie terminem tym określa się dwumiejscowe auta o sportowym charakterze, bez stałego dachu. Współczesnego roadstera poznać można po tym, że jego dach przypinany jest do karoserii, a więc nie jest integralną częścią nadwozia. Inna definicja mówi, że samochód typu Roadster ma 3 charakterystyczne cechy:składany dach dwa miejsca napęd wyłącznie na tylną oś
Read article on Wikipedia